Nowoczesne biuro. Maksymalna funkcjonalność – minimalna powierzchnia
Coraz częściej pracodawcy nie chcą powiększać przestrzeń biura uwzględniając rosnące koszty ich użytkowania, lub kupna. Również reorganizacja i zmiana aranżacji miejsc pracy to nie lada wyzwanie. Kiedy organizacja się rozwija lub zmienia się jej struktura, a powierzchnia do zagospodarowania pozostaje ta sama, często zachodzi obawa o pogorszenie jakości pracy i zdrowia pracowników.
A przecież tak nie musi być
Nowa propozycja na meble biurowe pokazuje, że zapewnienie oczekiwanej przez użytkowników funkcjonalności i komfortu pracy w biurze nie musi się wiązać z drastycznym ograniczeniem powierzchni. Należy zachować właściwe proporcje miejsc pracy indywidualnej i zespołowej, a cel zostanie osiągnięty!
Polecamy rozważenie i przemyślenie kilku poniższych punktów, które z pewnością będą wsparciem dla każdego Office Managera
Jak często w naszej firmie zachodzą zmiany, które mogą wpływać na konieczność zmiany aranżacji przestrzeni pracy?
Ile faktycznie nasi pracownicy spędzają czasu na swoich stanowiskach? Czy ich praca wymaga, aby mieli przypisane biurka biurowe?
Czy rozwiązania przestrzeni w biurze wspierają efekt synergii jaki daje praca grupowa przy jednoczesnym zachowaniu komfortu indywidualnej przestrzeni?
Czy atrakcyjność biura to tylko duże i ładne biurko? Jakie jeszcze inne czynniki i rozwiązania sprawiają, że lubimy swoje miejsca pracy?
Czy stanowiska pracy, które udostępniamy pracownikom są bezpieczne?
Czy ergonomia jest zachowana tylko na stanowisku pracy czy w całej przestrzeni, z której pracownicy korzystają?
Przeanalizujmy jak pracują nasi pracownicy na swoich stanowiskach pracy. Ważne, aby spojrzeć na ten aspekt zarówno całościowo jak i indywidualnie. Dla przykładu, inaczej pracuje pracownik działu marketingu, czy księgowości. Pewne rozwiązania mebli biurowych powinny być dedykowane pod kątem specyfiki danego działu, potencjału jego rozbudowy oraz indywidualnych potrzeb ich pracowników.